X-Men filmi Gerçek Mi Oluyor?Mutant İnsanlar Mı Geliyor?

Mutant insanlar mı geliyor?

Bildiğiniz üzere X-Men filmindeki karakterler doğal yollardan mutasyona uğramış çeşitli insan üstü güçlerle doğmuşlardı.Filmdeki mutant insanların bazı güçleri abartı olsa da fiziksel bazı süper güçler gerçek olabilir!

Çin bilim insanı He Jiankui bir süredir yaptığı araştırmalar sonucunda isimleri Lulu ve Nana koyulan ikiz bebeklerin Dna’larını değiştirdi.

HIV virüsü için deniliyor!

Tüp bebek yoluyla dünyaya getirilen Lulu ve Nana’nın Dna kodunda, HIV virüsünün hücreye girmesini kolaylaştıran CCR5 geni yok!

He Jiankui bunu AIDS hastalığını durdurmak için yaptığını söylese de bu ve bu tip araştırmaların ileride nelere yol açabileceği ise tüm dünyada, bilim adamları ve aydınlar arasında tartışma konusu oldu.

Bu tip araştırmaların Dna’nın yapısını bozabileceği kanser vb hastalıklara yol açabileceği, ve bu bozuk genlerin sonraki nesillere aktarılmasıyla insan Dna’sının kalıcı olarak değiştirebileceği söyleniyor.

Mutant insanlar kimin işine yarar?İşin diğer tarafı ise büyük devletler!

Nükleer füze gibi yıkıcılığı Japonya‘da “test edilmiş” bir silahı yarış haline getirip tüm dünyayı yok edecek kadar stoklayan ülkeler, acaba bu durumda”yenilmez askerler” yada “üstün ırk” yaratmak adına konuyla ilgilenebilirler mi?

Bir zamanlar Dolly vardı!

5 Temmuz 1996’da dünyaya gelen Dolly “bilinen” ilk genetik kopya memeli. O günlerden bu günlere bilim insanlarının gerçekte ne kadar yol katettiğini bilemiyoruz. Ama büyük devletlerin bunu da bir yarış haline getirmesi olası bir durum.

He Jiankui hakkında soruşturma açıldığı söylense de, bilim insanı çalışmalarının devam ettiğini duyurmuştu. Bizce de “meraklı bir takım güçler” konuya ilgili ve konu ile ilgili çalışmalarına tüm hızlarıyla devam edecekler.

Gelecekte bizi ne bekliyor?

Belki de bundan 10 ile 50 yıl arasında AIDS gibi hastalıklar yok edilirken, yeni hastalıkların pençesine düşecek insanlar.Özellikle de fakir ülkelerdeki fakir insanlar.

Devletlerin güçlü askerlerden oluşan güçlü orduları olacak.Ama o askerleri de etkisiz hale getirebilecek teknolojik silahlar olacak.Yapay zeka gibi.

“Belki de oğlumuzun evi var mı?” sorusu yerine, oğlumuzun DNA’sı doğal mı, kızımızın bir mutasyonu var mı diye sorulacak!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.