Atatürk’ün En Sevdiği 10 Türkü-Youtube Linkleriyle

Atatürk’ün En Sevdiği 10 Türkü-Youtube Linkleriyle

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk‘ün özlemle anıldığı bu günlerde Atamızın en sevdiği 10 türküyü sizlere tekrar hatırlatmak istedik.

Atamızın sevdiği türküler arasında neler yok ki! “Yanık Ömer“,”Kırmızı Gülün Âli Var“, “Sobalarında Guru da Meşe Yanıyor Efem” ve daha niceleri.
Bu güzel eserleri youtube linkleri ile yazımızda paylaşıyoruz.Paylaşması bizden dinlemesi sizden efendim.

1-SAFİYE AYLA – YANIK ÖMER

2-MÜZEYYEN SENAR – KIRMIZI GÜLÜN ALİ VAR

3-ÖZAY GÖNLÜM ZOBALARINDA GURU MEŞE YANIYOR EFEM

4-TOLGA ÇANDAR – ÇÖKERTME

5-ÖZLEM DEMİR KURŞUN MEHRALİ BEY

6- GRUP DESTAN – BİZDE ATABARI VAR

7- MIZIKA ÇALINDI DÜĞÜN MÜ SANDIN

8- KÖROĞLU SOLAĞI

9- RUMELİ TÜRKÜLERİ ( ALİŞİMİN KAŞLARI KARE )

10- SÜMER EZGÜ – SARI ZEYBEK

Atatürk’ün En Sevdiği 10 Türkü adlı listemizin sonuna geldik ancak Atamızın en sevdiği şarkılar ve türküler bunlarla sınırlı değil elbet.Biz en sevdikleri arasından naçizane bir liste oluşturmaya çalıştık.Takdir sizlerin.

Sizi başka zamanlara alıp götürecek bu güzel türküleri dinlerken, biraz hüzünlenecek biraz özlemle dolacaksınız ama O‘nun duygularını biraz daha hissedeceksiniz biraz daha O‘na yakınlaşacaksınız.

Başka Atatürk yazılarında görüşmek üzere efendim.Atatürk‘ün ne kadar mütevazi bir insan ve ne kadar alçak gönüllü bir devlet adamı olduğunu anlatan Safiye Ayla röportajına alttaki linkten ulaşabilirsiniz.


Atatürk‘ün Fransa arşivinden yayınlanan bu görüntülerinde, Abd büyükelçisi ile tarım ve hayvancılık alanlarındaki Cumhuriyet atılımlarını gözleriniz dolarak izleyeceksiniz.


Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.